Projektowanie aplikacji internetowych
Aplikacja internetowa to nic innego jak rodzaj programu (w tradycyjnym znaczeniu) dostępny z poziomu przeglądarki internetowej (takiej jak: Chrome, Firefox, Safari, Opera itd.). Dzięki temu, że program dostępny jest tak jak każda inna strona WWW z poziomu przeglądarki, nie ma potrzeby instalować go każdemu użytkownikowi z osobna. Niewątpliwą zaletą aplikacji internetowej jest dostęp do niej z każdego miejsca na świecie przez 24 godziny na dobę.
Technologie wykorzystywane przy projektowaniu aplikacji internetowych
Przy projektowaniu aplikacji wykorzystuje poniższe technologie:
Moim podstawowym językiem programowania jest język PHP - skryptowy język programowania zaprojektowany do budowania stron i projektowania aplikacji internetowych. Sama aplikacja internetowa jest bezużyteczna bez przetwarzania i gromadzenia danych, do tego celu wykorzystuje bazy danych: MySql/MariaDB. Aby zoptymalizować i przyspieszyć proces wytwarzania aplikacji najczęściej korzystam z dwóch frameworków. Pierwszy z nich to Laravel - napisany w języku PHP wykorzystujący wzorzec projektowy: Model-Widok-Kontroler, najczęściej wykorzystywany jako back-end aplikacji. Drugi Vue.js - framework oparty na języku JavaScipt, wykorzystywany do aplikacji webowych jako front-end.
Zalety aplikacji internetowych
Aplikacje internetowe posiadają wiele zalet, dzięki którym wybór tradycyjnej (desktopowej) aplikacji staje się mniej korzystny. Podstawowe zalety to między innymi:
- Dostępność: aplikacja internetowa dostępna jest jednocześnie na wielu urządzeniach z dostępem do internetu (na których możliwa jest instalacja przeglądarki internetowej).
- Brak instalacji: aplikacja internetowa nie wymaga instalacji i konfiguracji za każdym razem, gdy chcesz z niej skorzystać na innym urządzeniu. Raz zainstalowana i skonfigurowana na serwerze nie wymaga więcej uwagi.
- Szybkie wdrożenie: dzięki dostępności przez przeglądarkę internetową, aplikacja zaraz po uruchomieniu jej na serwerze jest gotowa do pracy.
- Nieograniczone możliwości: aplikację internetową można rozwijać w dowolny sposób, tak aby spełniała wszystkie Twoje wymagania.
- Aktualizacje: nie musisz aktualizować aplikacji na każdym urządzeniu. Aplikacja internetowa zainstalowana jest na serwerze, tak więc wprowadzone aktualizacje są dostępne od razu, dla każdego urządzenia i użytkownika.
- Niski koszt: koszt wytworzenia oraz utrzymania aplikacji internetowej jest zdecydowanie niższy niż w przypadku tradycyjnego oprogramowania.
Wady aplikacji internetowych
Nie ma rozwiązań idealnych i pozbawionych wad, tak jest również w przypadku aplikacji internetowych. To, co jest niewątpliwą zaletą, czyli dostępność z każdego miejsca na ziemi, 24 godziny na dobę jest również wadą. Aplikacje internetowe ciągle narażone są na różnego rodzaju ataki, przed którymi należy się w odpowiedni sposób zabezpieczyć i przeciwdziałać. Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednią firmę, która zdaje sobie z tego sprawę i wie jak wdrażać bezpieczne i przyjazne aplikacje internetowe.
Ostatnie realizacje
Poniżej przedstawiam przykłady aplikacji intenetowych, jakie w ostatnim czasie zostały przeze mnie zrealizowane:
Zaawansowane narzędzie do prowadzenia serwisu. Aplikacja umożliwia przyjmowanie i zarządzanie zleceniami serwisowymi. Posiada rozbudowany system raportowania, kartotekę klientów oraz urządzeń.
Proste narzędzie umożliwiające zarządzanie zleconymi zadaniami. Aplikacja umożliwia przydzielanie zadań pomiędzy pracownikami, raportowanie oraz system powiadomień. Oprogramowanie umożliwia również rozliczanie z klientem zleconej pracy oraz generowanie umów.
Oprogramowanie ułatwia zarządzanie nieruchomościami oraz najemcami. Moduł rozliczeń usprawnia kontrolowanie finansów poszczególnych nieruchomości. Dzięki generatorowi umów w kilku prostych krokach jesteśmy w stanie przygotować umowę najmu.
Jeśli potrzebujesz aplikacji internetowej stworzonej specjalnie dla Ciebie lub Twoja aplikacja nie działa, tak jak powinna, skorzystaj z formularza kontaktowego znajdującego się na dole strony.
Przykłady aplikacji internetowych
- systemy CRM: zarządzanie bazą klientów. Zaspokajanie potrzeb i ciągły kontakt z klientem. Danie o dobre relacje z kontrahentami.
- systemy księgowe: wystawianie dokumentów finansowych, generowanie plików JPK, wysyłka danych do KSeF. Zarządzanie finansami.
- przepływ i zarządzanie towarem: zarządzanie magazynem, przyjmowanie i wydawanie towarów, kontrola stanów magazynowych.
- zarządzanie zasobami ludzkimi: kontrola czasu pracy, zarządzanie przydzielanymi zadaniami, systemy rozliczeniowe.
- systemy CMS: zarządzanie stroną internetową.
Powyższe przykłady pokazują, że aplikacje internetowe mogą mieć szerokie zastosowanie, ogranicza nas jedynie wyobraźnia.
Jeśli jesteś zainteresowany, stworzeniem aplikacji internetowej dopasowanej do Twojego biznesu zachęcam do kontaktu.
Oprócz tworzenia i projektowania aplikacji internetowych zajmuje się również tworzeniem sklepów internetowych.
Sprawdź, w jaki sposób zajmuje się tworzeniem dedykowanych sklepów internetowych ».